Sakarya Gelişim Basketbol

Potada Gelişim Fırtınası

Sakarya Yenigün Gazetesi’nin kulübümüz haberi…

Şehrimizin en çok okunan gazetelerinden olan Sakarya Yenigün Gazetesi bugün ki baskısı ile web sitesinde kulübümüz ve U14 takımlarımız hakkında bir haber yayınladı. İlgilerine teşekkür ederiz.

Potada Gelişim Fırtınası

U-14 Gençler Basketbol Ligi’ndeki ekiplerimizi tanıtmaya başlıyoruz. Karşınızda Sakarya Gelişim Basketbol Takımı Sakarya Basket Akademi ve Sakarya Basket Kulübü kapanınca, Sakarya Gelişim Basketbol Takımı doğdu.

1-İlimiz basketbolunun alt yapısı artık daha da güçlü.

2-İki eski kulübün oyuncularından oluşan yeni bir ekip.

3-U-14 Gençler Ligi’nde başarıyla mücadele ediyorlar.

4-Antrenörler Faruk Güdül ile Adem Dolaş çalıştırıyor.

Küllerden doğdular  

Sporda öncü olan gazeteniz YENİGÜN, halen devam eden U-14 Gençler Ligi’nde yer alan kulüpleri tanıtmaya başladı. İlk konuk ise Sakarya Gelişim Basketbol Takımı. Geçen sezon alt yapı liglerine katılan Sakarya Basket Akademi ile Sakarya Basket Kulüpleri’nin bu sezon faaliyetlerini durdurmasının üzerine kurulan Sakarya Basketbol Gelişim Takımı, bu iki ekibin küllerinden yeniden doğdu. Bu her iki kulübün oyuncularından oluşan Gelişim, şimdi U-14’lerde fırtına estiriyor.

İdmanlar tam gaz

İki ayrı takımla ter döktüğü U-14’lerde rakip tanımayan Sakarya Gelişim Basketbol Takımı idmanlarını aksatmıyor. İstatistiklerinin Yakup Kaymakçı tarafından tutulduğu Gelişim salı ve perşembe günleri, 17.30-19.30 saatlerinde Anadolu Lisesi Spor Salonu’nda, cumartesi ve pazar günleri ise 11.00 ile 13.00 saatlerinde Ticaret Meslek Lisesi Spor Salonu’nda çalışıyor. Bu arada kulüp bünyesinde U-18 Takımı da hazırlıklarını aralıksız sürdürüyor.

Takımı sahiplendiler

Sakarya basketbolundaki altyapı çalışmalarında ve oyuncu kazandırmada çok büyük emekleri olan Antrenörler Faruk Güdül ile Adem Dolaş’ın, kapanan takımların oyuncularına sahip çıkmaları taktir alıyor. Her iki antrenör de, Sakarya Gelişim Basketbol Takımı’nın şu andaki performansından çok memnun.

Yeni bir karar

Faruk Güdül, bu sezon hayata geçirdikleri takımın yerel liglere katıldığını belirterek; “Bizim hayatımız basketbol. Faaliyetlerini durduran 2 kulübümüzde yine bizim çalışmalarımız vardı, ancak arkadaşlarımızın aldığı kararla yeni takımı kurduk” dedi.

Çok yoğunuz

Haftanın 4 günü yapılan idmanlarda yoğun bir tempo uyguladıklarını belirten Adem Dolaş; “Bizim iki hedefimiz var. İlki gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, diğeri Sakarya basketbolunun ayakta durmasını sağlamak” şeklinde konuştu.

Kupa istiyoruz

Birbirinden yetenekli sporcular ile U-14 Gençler Ligi’nde A ve B takımı olarak mücadele eden Sakarya Gelişim Basketbol, kupa almakta kararlı. Antrenörler Faruk Güdül ile Adem Dolaş, kendilerine büyük destek veren ailelere de teşekkür ettiler.

Haberin Sakarya Yenigün Gazetesi web sitesinde ki linki için tıklayınız…

2,051 total views, 1 views today